Batman Portal

Tarsus Üniversitesi öğretim üyesi alacak

Tarsus Üniversitesi öğretim üyesi alacak

Tarsus Üniversitesi  Öğretim Üyesi alacağını duyurdu. öğretim görevlisi alım ilanın şartları nelerdir? Kadro dağılımı nedir? Başvuru ne zaman yapılacak? Tüm ilanın detayları Batman Portal ‘da sizlere aktarıyoruz.

 
AKADEMİSYEN ALIM İLANI

Tarsus Üniversitesi Rektörlüğünde yapılan açıklama:

Üniversitenin aşağıda belirtilen birimlerine 21 Öğretim Üyesi alınacaktır.

Öğretim üyesi genel açıklamalar ;

Profesör ve Doçent kadrolarına başvurular Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na, Doktor Öğretim Üyesi başvuruları ise ilgili fakülte dekanlıkları veya  meslek  yüksekokulu  müdürlüklerine  şahsen  veya  posta  yoluyla  yapılacaktır.  (Posta  ile  yapılacak  başvurularda  postadaki  gecikmeler  nedeniyle  son başvuru tarihinden sonra ulaşan başvurular kabul edilmeyecektir).
Başvuru formlarına ve Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi’ne www.tarsus.edu.tr adresinden erişilebilir.
Başvuru süresi, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarih itibariyle 15 (on beş) gündür. Süresi içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
İstenen  belgelerde  gerçeğe  aykırı  beyanda  bulunduğu  tespit  edilenlerin  başvuruları  geçersiz  sayılacaktır.  Ayrıca,  adayların  başvuru  ve  atanma koşullarına sahip olmadıklarının sonradan anlaşılması halinde dahi atamaları yapılmayacak olup, atamaları yapılmış olanlar var ise atamaları iptal edilecektir.
Profesör ve Doçent kadroları daimi statüdedir.
Yurtdışından alınmış unvan ve diplomaların onaylı suretleri ile Üniversitelerarası Kuruldan denklik belgelerinin alınmış olması gerekir.
2547  sayılı  Kanun’un  Ek  38.  maddesi  uyarınca  belirlenen  %20’lik  kota  kapsamında  başvuru  yapılabilecek  Doktor  Öğretim  Üyesi  kadrosu bulunmamaktadır.
İlanda yer alan unvanlar için istenen Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi’nde belirtilen yabancı dil başvuru koşuluna ilişkin YÖKDİL, YDS, KPDS, ÜDS ve ÖSYM tarafından yayımlanan güncel eş değerlik duyurusunda belirtilen diğer yabancı dil belgeleri geçerli olacaktır. (Belge üzerindeki geçerlilik tarihi varsa bu tarih esas alınacaktır.)
Başvuruda istenen belgeler: Başvuru yapılan birimi belirten dilekçe, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, e-Devlet üzerinden alınacak olan adli sicil belgesi, askerlik durum belgesi (erkek adaylar için), lisans, yüksek lisans ve doktora mezuniyet belgeleri ve doçentlik belgesi (Profesör ve Doçent kadrolarına başvuranlar için) (e-Devlet üzerinden alınan belgeler kabul edilecektir)
Adaylar;  özgeçmiş,  yayın  listesi,  Tarsus  Üniversitesi  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma  Ölçütleri  Yönergesi’ndeki  puan  tablosunun doldurulmuş hali, başlıca araştırma eseri (profesörlük başvuruları için), bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan başvuru dosyalarını Profesör kadrosu için 7 takım [1 fiziksel+6 dijital (CD veya Flash Bellek)], doçent ve doktor öğretim üyesi kadrosu için 5 takım [1 fiziksel+4 dijital (CD veya Flash Bellek)] olarak teslim eder.
BAŞVURU TARİHLERİ
Resmi Gazete İlan Tarihi:22.04.2022
İlk Başvuru Tarihi:22.04.2022
Son Başvuru Tarihi:13.05.2022 (Mesai Bitimi)

 
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ