Batman Portal

Su Diyeti Nasıl Yapılır? Ne Kadar Kilo Verilir?

Su Diyeti Nasıl Yapılır? Ne Kadar Kilo Verilir?

Su Diyeti Nasıl Yapılır? Ne Kadar Kilo Verilir?

Suyun günlük bazda ortalama olarak 2-3 litre civarında tüketilmesi gerektiği ifade edilmektedir. Bu şekilde bir tüketimi gerçekleştirmeyen kişilerin ciddi sağlık sorunları yaşamaları durumu ortaya çıkmaktadır. Özellikle böbrek kaynaklı hastalıklar ciddi sorunlar olarak görülebilmektedir. Sağlıklı bir yaşam tarzını benimseme konusunda da suyun önemli bir yer tuttuğu ifade edilebilmektedir.
Su diyeti sayesinde 7 günlük dönemlerde kilo vermek mümkündür. Son derecede basit bir şekilde yerine getirilecek olan bu diyetle beraber de her bir kullanıcının fit görünüme sahip olmaları söz konusudur.

Su İçerek Kilo Vermenin Faydaları

Vücut yapımızın %75’i su olduğundan ötürü de suyun sağlık açısından etkili bir yer tuttuğu bilinmektedir. Suyun sağlıklı bir beden açısından önemi büyüktür. Aynı zamanda da düzenli olarak tüketilmesi gerektiği de belirtilmektedir. Su diyet listesiyle birlikte sindirim sisteminin etkili çalışması da mümkün olacak ve kilo verme durumu oluşacaktır. Bu diyeti uygulamanın daha da fazla faydası olacaktır.

  • Vücutta bulunan zararlı maddelerin atılmasında etkilidir.
  • Vücuttaki fazla yağların erimesi konusunda önemli bir yer tutar.
  • Gıdaları rahatlıkla parçalanarak sindirilmesi hususunda önemlidir.
  • Günün daha dinç ve rahat biçimde geçirilmesine öncelik tanır.
  • Eklemlerin kurumasını engelleyerek, rahat hareket kabiliyeti sağlar.
  • Sabah bir bardak su tüketimi güne daha iyi başlamayı ve kilo kaybını engellemeyi sağlayan bir kriterdir.
  • Açlık düzeyini en aza çekmede önemlidir.
  • Metabolizma hızını %25 oranında arttırmaktadır.

Su Diyeti Listesi

7 gün boyunca uygulanacak olan su diyetinin listesi sayesinde sağlıklı kilo verme olanakları söz konusu olacaktır. Bu diyete sebat etmek ve aksatmadan sürdürmek genel çerçevede kilo kaybını sağlayacak etmenler olacaktır. Her gün 3 ana ve 3 ara öğün şeklinde bir beslenme programı uygulanacaktır.
Ana öğünlerin arasına birer ara öğün daha dahil edilecektir. Bu sıralama hususunda gereken besinlerin alınması durumu görülebilecektir. Öte yandan 8 bardak su tüketilmesi de tavsiye edilen bir konu olarak dikkat edilmesi gereken bir husus olacaktır.

Acil Durumlarda Özel Su Diyeti Listesi Nasıldır?

Su diyetinin nasıl yapıldığı pek çok kişi için merak konusudur. Araştırmaları halinde bu diyet listesine rahatlıkla erişebileceklerdir. Acil durumlar için de hızlı ve dengeli bir biçimde kilo verebilmek için su diyetleri de bulunmaktadır. Bu su diyetinin uygulanması hususunda da ön planda yer alan bir seçenek öne çıkmaktadır.
Sabahları 1 bardak greyfurt ya da portakal suyunun yanında 1 bardak ılık limonlu su ile beraber ananas, çilek ve yulaf ezmesi karışımı
Sabah ara öğünü olarak bir bardak ılık su, 1 bardak ıhlamur ve 1 çay kaşığı zencefil tozu
Öğle öğününde 2 tabak sebze çorbası, 2 bardak su, bol yeşillik
Öğle ara öğününde 1 elma, 1 parça ananas, 3 adet ceviz, 1 bardak zencefil tozunun yanında 1 saat sonrasında 1 dilim peynir, domates, salatalık ve maydanoz
Akşam öğününde 1 porsiyon sebze haşlaması, 2 bardak su, 2 tabak sebze çorbası ve yoğurt
Son ara öğünde de 2 bardak ılık limonlu su, ananas, çekirdekli üzüm ve taze kayısı
 

Sağlıklı Yaşam İçin Su Tüketimi

Su tüketimi metabolizma için son derecede önemlidir. Her bir bireyin günde ortalama olarak 2-3 litre su tüketmeleri gerektiği ifade edilmektedir. Vücuda göre bu rakamlar değişkenlik gösterse de bu miktarlar doğrultusunda su tüketmenin önemi vurgulanmaktadır.
Sağlıklı bir hayat sürmek ve ideal kiloda kalmak için etkili bir çözüm yolu olarak su tüketimi gösterilir. Su diyetinin yararları da bu konuda öne çıkarak, etkili bir su tüketimini ortaya koyan programlar arasında sayılmaktadır. Su diyeti sayesinde günlük su tüketimini alışkanlık haline getirmek de mümkün olabilecek bir durumdur.
 
 
 

Bizi Buralardan Takip Ediniz

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ