Batman Portal

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alacak

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alacak

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alacağını duyurdu. Personel alım ilanın şartları nelerdir? Kadro dağılımı nedir? Başvuru ne zaman yapılacak? Tüm ilanın detayları Batman Portal ‘da sizlere aktarıyoruz.

 
ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünde yapılan açıklama;

Üniversitenin belirtilen birimlerine 41 akademik personel alınacaktır.
 

Genel Şartlar:

1) Başvuruda bulanacak adayların ilan edilen tek bir kadro ilanına başvurmaları gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuru yapan adayların her iki başvurusu da değerlendirmeye alınmayacaktır.
2) Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylanmış olması şarttır.
3) Araştırma Görevlileri ilanlarında atamalar 2547 sayılı Kanunun 50-d maddesine göre yapılacaktır.
4) Öğretim Görevlisi ilanlarında atamalar 2547 sayılı Kanunun 31’inci maddesine göre yapılacaktır.
5) Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının eşdeğerlik tablosu kullanılır.
 

Başvuruda İstenilen Belgeler

1– Başvuru Dilekçesi http://www.sivas.edu.tr ‘den temin edilebilir.
2– Başvuru Dilekçe Örneğinde İstenilen Ekli Belgeler
Açıklamalar:
1)
 “Araştırma Görevlisi” ve “Öğretim Görevlisi” başvuruları ilanımızın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne şahsen veya posta ile yapılacaktır. Posta yolu ile yapılan başvurularda yaşanan gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
2) Tecrübe Belgesi (resmi veya özel kurumlardan alınmış ilanda aranılan tecrübe ve süreyi taşıdığına dair belgeyi meslek kodunu gösterir SGK hizmet dökümüyle birlikte teslim edilecektir.)
3) Araştırma görevlisi kadrosuna yasal sebepler hariç olmak üzere (askerlik, doğum, hastalık vb.) lisansüstü eğitim kayıtlarını dondurmuş şekilde müracaat eden adayların başvuruları dikkate alınmaz.
4) Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir.
5) Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
6) Üniversite sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir.
7) Sınav takvimi Üniversitemiz web sayfasında ilan edilecek olup, ilan ile ilgili bilgilere Üniversitemizin http://www.sivas.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
8) Başvuru adresi: Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü Yenişehir Mah. Kardeşler Cad. No: 7/1, Merkez/SİVAS
 
 
SINAV TAKVİMİ:

İlan Başvuru Tarihi18.04.2022 Pazartesi
Son Başvuru Tarihi02.05.2022 Pazartesi
Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi10.05.2022 Salı
Giriş Sınavı Tarihi (Öğretim Gör. – Yabancı Diller ABD) İlan Sıra No: 113.05.2022 Saat:10:00 (Rektörlük Toplantı Salonu)
Giriş Sınavı Tarihi (Öğretim Gör. – Uygulamalı Birim) İlan Sıra No: 213.05.2022 Saat:14:00 (Rektörlük Toplantı Salonu)
Giriş Sınavı Tarihi (Araş. Gör. – Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak. Elektrik Makineleri ABD) İlan Sıra No: 316.05.2022 Saat:10:00 (Rektörlük Toplantı Salonu)
Giriş Sınavı Tarihi (Araş. Gör. – Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak. Konstrüksiyon ve İmalat ABD) İlan Sıra No: 416.05.2022 Saat:14:00 (Rektörlük Toplantı Salonu)
Giriş Sınavı Tarihi (Araş. Gör. – Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak. Kimya ABD) İlan Sıra No: 517.05.2022 Saat:10:00 (Rektörlük Toplantı Salonu)
Giriş Sınavı Tarihi (Araş. Gör. – Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak. Mühendislik Temel Bilimleri ABD) İlan Sıra No: 617.05.2022 Saat:14:00 (Rektörlük Toplantı Salonu)
Giriş Sınavı Tarihi (Araş. Gör. – Havacılık ve Uzay Bilimleri Fak. Kontrol ABD) İlan Sıra No: 718.05.2022 Saat:10:00 (Rektörlük Toplantı Salonu)
Giriş Sınavı Tarihi (Araş. Gör. – Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fak. Bitki Islahı ve Genetiği ABD) İlan Sıra No: 818.05.2022 Saat:14:00 (Rektörlük Toplantı Salonu)
Nihai Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi27.05.2022
Atanmaya Hak Kazanan Adayın Son Başvuru Tarihi10.06.2022
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesihttps://www.sivas.edu.tr

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ