Batman Portal

Göz Perdesi Kalkınca Neler Gözükür?

Göz Perdesi Kalkınca Neler Gözükür?

Göz Perdesi Kalkınca Neler Gözükür?

Göz perdesi olarak bilinen üçüncü göz yani gönül gözümüzün ruhumuzun kapısı olduğuna inanılmaktadır. Bilindiği üzere insanlar yeryüzünde bulunan her şeyi görememektedirler. Melekut âlemine nasıl erişiriz göz perdesi kalkınca neler gözükür? Onu gizleyen perde aralanınca neler görebiliriz, hep birlikte bakalım:
Bilimsel olarak insanlar çevrelerinde belli şeyleri algılama yetisine sahiptirler. Evrende yer alan ve gerçek sayılan şeyler çoğu zaman aynı değildir. Bu sebeple insanlar gözlerindeki perdeyi kaldırarak tüm dünyayı ve yakınındaki insanların gerçek yüzlerini görmek, anlamak isterler. Göz perdesi kalkınca görülenler kişiden kişiye değişmektedir. Sizlerin de bildiği gibi ruhani özellikteki varlıklar insanlara görünmemektedirler ve kimi insanlar kalp gözünü açarak bu varlıkları görmeyi hedeflemektedir.
 
 

Üçüncü Göz Meditasyonu Nedir?

Ruhunuzu, kalp gözünüzü ve bilincinizi açmak için meditasyon tekniğine başvurabilirsiniz. Peki, üçüncü göz meditasyonu nedir? Meditasyon tekniği farklı birçok din ve kültürde uygulanmakta olup arınma tekniği olarak bilinmektedir. Zihni konsantre etme zinde tutma ve ruhu dinlendirmeye yönelik bir rahatlama tekniğidir. Meditasyon tekniği bilinç uyarıcı ve açıcı olarak kabul görmüştür.
Gönül gözümüz yani üçüncü gözümüz ruhumuzun öteki âlemlere açılmış pencereleri olduğuna inanılmaktadır. Ruhumuz bu teknik aracılığıyla dış dünyayla, beş duyu organımızın hisleriyle ve zihnimizle iletişime geçmektedir. Gönül perdesi olarak bilinen üçüncü gözümüz aslında zihin gözümüz olarak adlandırılmaktadır. Göz perdesi kalkınca neler gözükür? Zihin gözünüz açıldığı zaman kozmik farkındalığa sahip olursunuz. Bu durum her ne kadar basit bir durummuş gibi görünse de hazırlıksız olduğunuz zaman bunu kaldırmakta güçlük çekebilirsiniz.
 
 

Epifiz Bezi Nedir? Ne İşe Yarar?

Diğer adıyla Pineal Gland olarak bilinen Epifiz bezinde bir anlamda kalp gözü vurgusu da bulunmaktadır. Peki, Epifiz bezi nedir? Ne işe yarar? Epifiz bezi beyinde bulunan endokrin içsalgı bezi olarak bilinmektedir. Beynimize etki eden asıl işlevi ise bir çeşit salgılar gerçekleştirmektir. Yapı olarak nohut tanesi büyüklüğündedir. Birçok kaynakta üçüncü göz olarak geçen bu salgı bezi, kafamızın tam arkasında yer almaktadır. Göz perdesi kalkınca neler gözükür? Epifiz bezi aracılığıyla göz perdesi aralanınca diğer âlemlerin daha net görüleceğine inanılmaktadır.Epifiz bezi görünüm olarak çam kozalağını andıran bir yapıda olduğu için İngilizler tarafından Pineal Gland şeklinde adlandırılmıştır. İnsanları ruh açısından farklı âlemlere taşıyan üçüncü göz görevi görerek beynimizde yer edindiği bilinmektedir. Tuhaf görünümü sebebiyle dünya tarihinde farklı örnekler mevcuttur. Mesela Descartes Epifiz bezi hakkında; İnsanların ruhları bu salgı bezi içerisinde yer almaktadır. Şeklinde bir görüşe sahip olmuştur. Yapısı itibariyle gözlerimizle benzer yönleri bulunsa da Epifiz bezinin gözlerimizden farkı gözlerimiz ışıklara karşı duyarlı, Epifiz bezinin ise karanlığa eğilimli olmasıdır. Epifiz bezi karanlık ortamlarda melatonin ve serotonin salgılarını salgılamaktadır.
 
 
 

Bizi Buralardan Takip Ediniz;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ