Batman Portal

Batman Valiliği 119 Güvenlik Korucusu Alınacak

Batman Valiliği 119 Güvenlik Korucusu Alınacak

Batman Valiliği, Batman’ın güvenliği için güvenlik korucusu alacak . Hangi ilçelere kaç güvenlik koruyucu alımı olacak ve hangi şartlardan geçecekler? Detaylar Batman Portal sitemizde…
Batman Valiliği, Kozluk, Beşiri ve Gercüş kaymakamlıkları tarafından yapılan duyuruda, Kozluk ilçesine bağlı köylerde 50, Gercüş ilçesinde 40, Beşiri ilçesinde 25 ve Batman merkeze bağlı Balpınar beldesinde 4 kişi olmak üzere toplamda 119 güvenlik korucusu alınacağı belirtildi.
Duyuruda, gönüllüler, bağlı bulundukları kaymakamlığın resmi internet sitesi, kaymakamlığa bağlı yazı işleri müdürlüğünden ya da bağlı bulundukları Jandarma Komutanlığından temin edecekleri güvenlik korucuların göreve alımında aranacak şartlar ve müracaatlarında istenecek şartları taşımaları halinde müracaat edebileceklerdir. Korucu olmak isteyen adayların 40 yaşından büyük olmaması, eğer bu kritere uygun aday olmazsa en fazla 50 yaşından gün almamış olması gerektiği belirtildi.
 
GÜVENLİK KURUCUSU (GK’LARIN) GÖREVE ALIMINDA ARANACAK ŞARTLAR (GK Yönetmeliği İkinci Bölüm Md.6)

 1. Türk vatandaşı olmak.

sayılı Askerlik Kanununa göre askerlikten muaf olmak, kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak.

 1. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 yaşından büyük olmamak.
 2. En az ilkokul mezunu olmak.
 3. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 4. 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 216’ncı maddesinin birinci fıkrasında yazılı; halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçlarından mahkûm olmamak.
 5. Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, bir yıldan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, uyuşturucu almak ve satmak, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurmak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.
 6. 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak.
 7. Kan davasından hüküm giymemiş olmak.
 8. Hali hazırda görevlendirileceği köyde veya jandarma sorumluluk bölgesindeki mahallede ikamet etmek.
 9. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, engeli veya akıl hastalığı bulunmamak.
 10. Siyasi parti üyesi olmamak.
 11. Köy/mahalle muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak.
 12. Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine katılmamış olmak, terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde bulunmamış olmak, örgüt propagandası yapmamış olmak.
 13. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisağı veya irtibatı bulunmamak,
 14. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak.

 
 
 
 

Bizi Buralardan Takip Ediniz;

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ