Batman Portal

Batman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alıyor

Batman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alıyor

Batman Üniversitesi  Öğretim Üyesi alacağını duyurdu. öğretim görevlisi alım ilanın şartları nelerdir? Kadro dağılımı nedir? Başvuru ne zaman yapılacak? Tüm ilanın detayları Batman Portal ‘da sizlere aktarıyoruz.
 

Batman Üniversitesi Rektörlüğünde yapılan açıklama:

Üniversitenin aşağıda belirtilen birimlerine 6 Öğretim Üyesi alınacaktır.
İ.NoBİRİMBÖLÜM/ PROGRAMUNVANDER.ADETAÇIKLAMA
1FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİTÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ESKİ TÜRK EDEBİYATI ABDDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ11Eski Türk Edebiyatı alanında doktora yapmış olup manzum ve mensur Osmanlı Türkçesi metinleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
2DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİKLİNİK BİLİMLER PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ ABDDOÇENT11Doçentliğini Protetik Diş Tedavisi alanında almış olup ağız kuruluğuna sebep olan yüksek doz radyoaktif iyot tedavisi alan hastalarda parotis bezlerinin fonksiyon değişimi üzerine çalışmaları olmak.
3GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİSİNEMA VE TELEVİZYON SİNEMA VE TELEVİZYON ABDDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ41Radyo-Televizyon ve Sinema veya Medya ve İletişim Çalışmaları alanlarının birinde doktora yapmış olup Basın ve Medya üzerine çalışmaları olmak.
4İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİTEMEL İSLAM BİLİMLERİ TASAVVUF ABDDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ31Nehri Meşayihinin Menakıbname ve Mesnevileri ile Halisi Şeyhleri alanında çalışmaları olmak.
5MÜHENDİSLİK-MİMARLIK FAKÜLTESİPETROL VE DOĞALGAZ MÜHENDİSLİĞİ PETROL İŞLETMEDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ51Petrol Mühendisliği alanında akışkanların optimizasyonu üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dille Öğretim Yapılmasına Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uyarınca İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olduğunu belgelendirmek.
6BEŞİRİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MYOTEKSTİL, GİYİM, AYAKKABI VE DERİ TEKSTİL TEKNOLOJİSİ PR.DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ11Makine Mühendisliğinde yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Tekstil atıklarından üretilen kompozitlerin mekanik özellikleri ve optimizasyonu, partikül takviyeli dokuma jüt kompozitlerin mekanik özellikleri ve kompozit yama malzemelerin sonlu elemanlar yöntemiyle analizi konularında çalışmalar yapmış olmak.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

1- Başvuru Dilekçesi. (Adaylar başvurdukları anabilim dalını belirtecektir)
2- Özgeçmiş.
3- Öğrenim Belgeleri.
4- Yayın Listesi.
5- Hizmet Belgesi. (Batman Üniversitesinde görev yapanlar Personel Daire Başkanlığından, diğer kurumlarda görev yapanlar görev yaptıkları veya
ayrıldıkları kurumdan alacaktır)
6- Puanlama Şablonu. (Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuran adaylar Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesinde
yer alan EK-3 Puanlama Şablonunun doldurulmuş örneğini dosyalarına ekleyeceklerdir.)
7- Nüfus cüzdan fotokopisi.
8- Fotoğraf. (2 adet)
9- Bilimsel çalışma ve yayın dosyası.
GENEL AÇIKLAMALAR
1-İlan başvuru evraklarına https://batman.edu.tr/Birimler/personel/sayfalar/15691 web sayfasından ulaşılabilmektedir.
2-Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar; İlan başvuru dilekçesi, başvuruda istenen belgeler ve bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan, 1 (bir) takımı basılı olmak üzere 4 takım dijital (Flash Bellek) dosyayı teslim etmeleri gerekmektedir.
3- Yabancı ülkelerden alınan mezuniyet belgelerinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ve/veya Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
4- Teslim edilecek belgelerden e-Devlet üzerinden temin edilen ve doğrulama kodu bulunan belgeler kabul edilecek, e-Devlet üzerinden temin edilemeyen belgelerin noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış olması gerekmektedir.
5- Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olanlar var ise atamaları iptal edilecektir.
6- Başvuru yapan adayların evrakları geri iade edilmeyecek, adaylar İlan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabileceklerdir.
7- Batman Üniversitesi Rektörlüğü yayınlanmış ilanı her aşamada iptal etme hakkına sahiptir.
BAŞVURU TARİHİ VE YERİ
1- Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren (ilanın yayımlandığı tarih dahil) 15 (on beş) gündür.
2- Doçent kadrosuna başvuracak adaylar Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adaylar ilanda belirtilen birimlere başvuru evrakları ile birlikte şahsen veya posta ile başvurmaları gerekmektedir.
3- Süresi içinde yapılmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca postada meydana gelebilecek gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu
değildir.
BAŞVURU TARİHİ
İlk Başvuru Tarihi : 19.08.2022
Son Başvuru Tarihi : 02.09.2022

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ