Batman Portal

Batman Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi Alacak

Batman Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi Alacak

Batman Üniversitesi  Öğretim Üyesi alacağını duyurdu. öğretim görevlisi alım ilanın şartları nelerdir? Kadro dağılımı nedir? Başvuru ne zaman yapılacak? Tüm ilanın detayları Batman Portal ‘da sizlere aktarıyoruz.
 

Batman Üniversitesi Rektörlüğünde yapılan açıklama:

Üniversitenin aşağıda belirtilen birimlerine 4 Öğretim Üyesi alınacaktır.
İlan NoBirimBölümAnabilim Dalı / ProgramUnvanAdetDr.ALES
Puanı
Yabancı Dilİlanda Aranan Özel Şartlar
2022/04Fen-Edebiyat FakültesiPsikolojiSosyal PsikolojiAraştırma Görevlisi167050Psikoloji veya sosyoloji alanlarının birinde lisans ve tezli yüksek lisans mezunu olup bu alanların birinde doktora yapıyor olmak.
2022/05Sosyal Bilimler MYOMülkiyet Koruma ve Güvenlikİş Sağlığı ve GüvenliğiÖğretim Görevlisi (Ders Verecek)1470İş Sağlığı ve Güvenliği veya Biyoloji lisans mezunu olup bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak. Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitmen Eğitimi, İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümantasyon Eğitimi ve Risk Analizi Eğitimi Sertifikalarına sahip olmak.
2022/06RektörlükKariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma MerkeziÖğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim)157050Tarih bölümünden lisans mezunu olmak. Tarih anabilim dalında tezli yüksek lisans yapmış olup aynı anabilim dalında doktora yapıyor olmak. Kariyer gelişim eğitimleri, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi sertifikalarına sahip olmak.
2022/07RektörlükEnerji KoordinatörlüğüÖğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim)167050Kimya Bölümü lisans mezunu olmak. Kimya anabilim dalında tezli yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Yenilenebilir Enerji Teknolojileri sertifikasına sahip olmak. Nanoteknoloji ve nanomalzemeyle yenilenebilir enerji kaynakları konularında çalışmalar yapmış olmak.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenen dönüşüm tablosu esas alınacaktır.
4- Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
Öğretim Görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda istenilen belgeler;
Öğretim Görevlisi kadroları için aranan genel şartlar ve özel şartlar ile ilanda belirtilen diğer koşullara sahip adaylar aşağıdaki belgeleri eksiksiz şekilde kuruma ibraz etmeleri gerekir.
1- Başvurulan unvan, birim, bölüm, anabilim dalı-programı ile ilan numarası ve iletişim bilgilerinin eksiksiz şekilde doldurulduğu (Akademik Kadro Başvuru Formu) Formun Örneği (https://personel.batman.edu.tr adresi belgeler kısmında yer almaktadır.)
2- Özgeçmiş,
3- ALES Sonuç Belgesinin Çıktısı,
4- Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınava ait sonuç belgesinin çıktısı,
5- Diploma, Geçici Mezuniyet Belgesi veya Öğrenci Belgesi (e-Devletten alınan karekodlu belgeler ön değerlendirme aşamasında kabul edilir.
e-Devlet harici diploma/mezuniyet belgelerinin mutlaka aslı veya ıslak imzalı/mühürlü onaylı olmalıdır. Yurtdışından alınan diplomaların ise denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)
6- Lisans Transkripti (Mutlaka aslı veya ıslak imzalı/mühürlü onaylı belge olmalıdır. Karekodlu transkriptler kabul edilecektir. Adayların transkriptlerinde hem dörtlük/beşlik hem yüzlük not sistemi olması halinde mezun oldukları üniversitenin resmi not sistemini gösteren belge başvuruya eklenecektir.)
7- Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf,
8- Nüfus cüzdan fotokopisi.DİĞER AÇIKLAMALAR VE ÖNEMLİ HUSUSLAR
1- Adaylar son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar bu ilanda belirtilen başvuru adresine şahsen veya posta ile başvuruda bulunacaklardır. İlgili birime ve süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeyle yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Ayrıca postada meydana gelebilecek gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
2- Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde özel şartlarını taşıdığı sadece bir ilana başvurabilecektir. Birden fazla ilana başvurusu bulunduğu tespit edilen adayların başvuruları iptal edilecektir.
3- Aslı veya onaylı sureti istenilen belgelerin tümünün veya herhangi birinin asıl veya onaysız bir belge olması durumunda adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.
4- Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin aslının veya onaylı suretinin başvurulara eklenmesi gerekmektedir.
5- İlanda yer alacak özel şartlara göre öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adayların ilave istenen koşullara göre (sertifika, hafızlık belgesi vb.) başvurularına kanıtlayıcı belgeleri eklemeleri zorunludur.
6- İş Tecrübesi istenen ilanlarda SGK Hizmet dökümü sunulması gerekmektedir.
7-Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.
İLAN YAYIM TARİHİ19.08.2022
BAŞVURU BAŞLANGIÇ TARİHİ19.08.2022
SON BAŞVURU TARİHİ05.09.2022
ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇ İLAN TARİHİ08.09.2022
GİRİŞ SINAVI13.09.2022
NİHAİ DEĞERLENDİRME SONUÇ İLAN TARİHİ16.09.2022
SONUÇLARIN İLAN EDİLECEĞİ İNTERNET SİTESİhttps://www.batman.edu.tr

 
 
 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ