Batman Portal

BATMAN BELEDİYESİ BASKİ SU FİYATLARINDA KDV İNDİRİMİ YAPTI

BATMAN BELEDİYESİ BASKİ SU FİYATLARINDA KDV İNDİRİMİ YAPTI

Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü su fiyatlarında indirim yaptı. Detaylar batman portal sitemizde…
Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü (BASKİ), 14 Şubat tarihinden geçerli olmak üzere su fiyatlarında Katma Değer Vergisi’ni (KDV) yüzde 1’e indirdi. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, “Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı” Resmi Gazete’de yayımlandı. Enflasyonla mücadele kapsamında alınan karar ile birlikte; temel gıda ürünlerinde Katma Değer Vergisi (KDV) yüzde 8’den yüzde 1’e indirildi.
 
Bu karar doğrultusunda Batman’ın sağlıklı içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayan BASKİ Müdürlüğü, su fiyatlarında KDV oranını yüzde 1’e indirdi. 14 Şubat’tan geçerli olmak üzere bütün abone türlerinde yeni fiyat uygulanacak.
Batman Belediyesi’nin yaptığı bu duyuru indirim fiyatlarına da yansıyacaktır.
 
KDV İNDİRİMİ UYGULANACAK TEMEL GIDA ÜRÜNLERİ HANGİLERİ?
Söz konusu düzenlemeyle Özel Tüketim Vergisi’ne tabi tutulan meyve suları, kola, havyar gibi ürünler hariç olmak üzere
KDV indirimleri; pirinç, bulgur, nohut gibi tüm bakliyat ürünleri, su, çay, şeker, tuz, sıvı ve katı yağlar, kırmızı et, beyaz et, balık, süt, yoğurt, peynir, zeytin ve bunlardan yapılan ürünlerin fiyatlarında geçerli olacak.
Ayrıca, yumurta, patates, soğan, biber, domates, salatalık gibi sebze ürünleri, meyveler, konserveler, turşu, salça, reçel, bal, pekmez, tahin helvası, fındık ezmesi, çikolata, lokum, bisküvi, kraker, gofret, pasta, kek, baklava, yufka, makama, şehriye, tahıl gevreği, fındık, ceviz, Antep fıstığı, badem gibi kuruyemiş ürünleri, baharatlar, bebek mamaları da KDV oranı yüzde 1’e düşürülen ürünler arasında yer alıyor.
KDV indiriminin gıda fiyatlarına yansıması bekleniyor.
 
 

Bizi Buralardan Takip Ediniz;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ