Batman Portal

Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi alacağını duyurdu. Personel alım ilanın şartları nelerdir? Kadro dağılımı nedir? Başvuru ne zaman yapılacak? Tüm ilanın detayları Batman Portal ‘da sizlere aktarıyoruz.

 
 

AKADEMİSYEN ALIM İLANI

 

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünde yapılan açıklamada:

Üniversitenin aşağıda belirtilen birimlerine 26 Öğretim Üyesi alınacaktır.

 

BİRİMİBÖLÜM/
ANABİLİM DALI
UNVANADETKADRO DERECESİAÇIKLAMA
TIP FAKÜLTESİCerrahi Tıp Bil.Böl. Kadın Hastalıkları ve Doğum ABDProfesör11Endometriosiste gen polimorfizmi ile ilgili çalışmaları olmak.
Temel Tıp Bil.Böl. Tıbbi Mikrobiyoloji ABDDoçent11Tıp Fakültesi mezunu olup kan bankacılığı ve transfüzyon tıbbi ile ilgili çalışmaları olmak.
Cerrahi Tıp Bilimleri Böl. Göz Hastalıkları ABDDoçent11Glokom tanı ve tedavisi üzerine çalışmaları olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİTemel Bilimler Böl. Veterinerlik Fizyolojisi ABDDoçent12Doçentliğini Veterinerlik Fizyolojisi alanında almış olup tek tırnaklıların kan fizyolojisi üzerine çalışmaları olmak.
BURHANİYE UYGULAMALI BİLİMLER
FAKÜLTESİ
Gastronomi ve Mutfak San. Böl. Gastronomi ve Mutfak San. ABDDoçent11Doçentliğini Turizm alanında almış olup gastronomi ve mutfak sanatları alanında çalışmalar yapmış olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİFizik Bölümü Katıhal Fiziği ABDProfesör11Elektrodepozisyonla üretilen çok katmanlı filmler ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Fizik Bölümü Genel Fizik ABDDoçent12Doçentliğini fizik alanında almış olup süpersimetrik modeller ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Kimya Bölümü Fizikokimya ABDProfesör11Nanomalzeme sentezi üzerine calismalar yapmış olmak.
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİGrafik Sanatlar Böl. Grafik Sanatlar ABDDoçent12Tasarım alanında Doçentliğini almış olup İllüstrasyon alanında çalışmaları bulunmak.
Resim Bölümü Resim ABDDoçent12Plastik Sanatlar alanında doçentliğini almış olup Çağdaş Sanatta Sanat ve Deneyim ilişkisi üzerine çalışmaları bulunmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİİşletme Bölümü Muhasebe Finasman ABDProfesör11Doçentligini Finans alanında almış olup pay piyasasında açığa satış ile ilgili çalışmaları bulunmak.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yön.Böl. Kentleşme ve Çevre Sorunları ABDDoçent12Doçentliğini Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre Politikaları alanında almış olup akıllı kentlerde kişisel verilerin gizliliği konusunda çalışmalar yapmış olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİMimarlık Bölümü Yapı Bilgisi ABDProfesör11Doçentliğini Mimarlık alanında almış olup iklim değişikliğinin binalarda enerji tüketimi ve performası üzerine çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİGıda Mühendisliği Böl. Gıda Teknolojisi ABDProfesör11Doçentliğini Gıda Mühendisliği alanında almış olup Ekstrüzyon Teknolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Elektrik-Elektronik Müh.Böl. Elektronik ABDDoçent11Doçentliğini Enerji Sistemleri Mühendisliği alanında almış olup hidrojen teknolojileri konusunda çalışmaları olmak.
Endüstri Mühendisliği Böl. Endüstri Mühendisliği ABDDoçent11Doçentliğini Endüstri Mühendisliği alanından almış olup Bilgisayar destekli ergonomi alanında çalışmaları olmak.
NECATİBEY EĞİTİM FAKÜLTESİGüzel Sanatlar Eğitimi Böl. Müzik Eğitimi ABDProfesör11Doçentliğini Müzik Eğitimi alanında almış olup, çalgı performansı ile ilgili çalışmaları olmak.
Güzel Sanatlar Eğitimi Böl. Müzik Eğitimi ABDDoçent11Doçentliğini Müzik Eğitimi alanında almış olup viyola eğitimi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Matematik ve Fen Bil.Eğitimi Böl. Fizik
Eğitimi ABD
Doçent12Doçentliğini Fizik Eğitimi alanında almış olup elektromanyetik fırlatıcılar ile ilgili çalışmaları olmak.
Eğitim Bilimleri Böl. Eğitim Programları ve Öğr. ABDDoçent11Doçentliğini Eğitim Proğramları ve Öğretim alanında almış olup Eğitim Felsefeleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Matematik ve Fen Bil. Eğitimi Böl.
İlköğretim Matematik Eğitimi ABD
Doçent11Doçentliğini Matematik Eğitiminde almış olup yaratıcılık konusunda çalışmaları olmak.
Matematik ve Fen Bil. Eğitimi Böl. Fen Bilgisi Eğitimi ABDDoçent11Doçentligini Fen Bilgisi eğitimi alanında almış olup temel astronomi  kavramlarının öğretimi üzerine  çalışmalar yapmış olmak.
Bilgisayar ve Öğr. Tekn. Eğitimi Böl. Bilgisayar ve Öğr.Tekn.Eğitimi ABDDoçent11Doçentliğini Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri alanında almış olup eğitsel oyun tasarımı üzerine çalışmalar yapmış olmak.
TURİZM FAKÜLTESİTurizm İşletmeciliği Bölümü Turizm İşletmeciliği ABDProfesör11Doçentliğini Turizm alanında almış olup turizm etiği alanında çalışmaları olmak.
ALTINOLUK MYOBitkisel ve Hayvansal Üretim Böl. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Pr.Profesör11Tıbbi bitkilerin uçucu yağları ve ağır metal konsantrasyonlarıyla ilgili çalışmalar yapmış olmak
AYVALIK MYOOtel, Lok. ve İkram Hizm. Böl. Turizm ve Otel İşletmeciliği Pr.Profesör11Doçentliğini Turizm alanında almış olup sıfır atık konusunda çalışmalar yapmış olmak.

Başvuru Tarihleri 19.04.2022 – 06.05.2022
 

 PROFESÖR;

BAŞVURU ŞARTLARI
– Profesör kadroları daimi statüde olup, adayların başvurdukları anabilim dallarını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri Doçentlik Başarı Belgesinin tasdikli örneği, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli (halen üniversitemiz dışında kamu kurumunda çalışanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir), yayın listesi, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ve istenen diğer belgelerin birer örneği ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 takım dosya ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir. Süresi içinde yapılamayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
– Adayların Başlıca Araştırma Eserini dilekçeleri ile yayın listelerinde belirtmeleri gerekmektedir.
 

DOÇENT;

BAŞVURU ŞARTLARI
– Doçent kadroları daimi statüde olup, adayların başvurdukları anabilim dallarını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri Doçentlik Belgesinin tasdikli örneği, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli (halen üniversitemiz dışında kamu kurumunda çalışanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir), yayın listesi, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ve istenen diğer belgelerin birer örneği ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir. Süresi içinde yapılamayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
 

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ;

BAŞVURU ŞARTLARI
– Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, nüfus cüzdanı örneği, lisans, yüksek lisans, doktora diploma/belgelerinin onaylı örneğini, üniversitemiz kriterlerine göre Merkezi Yabancı Dil Sınavlarından en az 55 puan aldıklarına ilişkin yabancı dil belgelerini, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli (halen üniversitemiz dışında kamu kurumunda çalışanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir), Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ve istenen diğer belgelerin birer örneği ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır), bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile birlikte ilgili birimlere şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir. Süresi içinde yapılamayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak
başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Adayların başvuru dilekçelerinde T.C. Kimlik Numarası, yazışma adresi, e-posta adresi ile telefon numaralarını bildirmeleri gereklidir. İlan şartlarına uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Son başvuru tarihi ilanın Resmî Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. Profesör unvanı olanlar Doçent kadrolarına, Doçent unvanı olanlar Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuramazlar. Başvuruda bulunacak adaylar sadece bir kadroya başvurabilirler.
 

Bizi Buralardan Takip Ediniz

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ