Batman Portal

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler
Toksin maddeler vücut içerisinde yok edilerek bağışıklık sistemi güçlendirilir. Doğal besinler ile alınan mineral, yağ ve vitaminler hücrelerin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamaya yarar. Eğer kişinin bağışıklık sistemi zayıf ise, vücudundaki eksik vitamin ve minerallerden dolayıdır.
Düzenli ve sağlıklı bir beslenme şekli ile bağışıklık sistemi güçlendirebilir. Eğer kişi, çok düşük bir bağışıklık sistemine sahip ise vitamin takviyeleri kullanabilir.Bağışıklık sistemini güçlendiren besinler aşağıdaki belirtilmiştir.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

  • Su

Su, vücut içerisindeki hücrelerin hızını arttırır. Vücut içerisindeki sistemin düzenini sağlar ve zehir maddelerin dışarıya atılmasını hızlandırır. Enerji depolamaya etkilidir ve kanser hücrelerini engeller. Çok susuz kalan bir kişinin, kanser hücreleri hızla çoğalır ve kanser riski artar. Arıtılmış olarak tüketilen sulara ekstra mineral katkısı sağlanabilir.

  • Doğal Gıda Tüketimi

Doğal olarak tüketilen ürünler bağışıklık sistemini güçlendirir. Doğal ürünlerin içerisinde bulunan mineral ve vitaminler kişiyi hastalıktan korur. Pazardan alınan ve doğal ortamda yetiştirilmiş ürünler tüketilmelidir. Marketten alınmış olan ürünlerin içerisinde katkı maddesi olma ihtimali yüksektir.

  • Sebze ve Meyve Tüketimi

Sebze ve meyveler çiğ olarak tüketilmelidir. Çiğ sebze ve meyveler, içerisinde yüksek miktarda enzim içerir. Bu yüzden zararlı maddelerin vücut içerisinden atılmasını sağlar. Çiğ olarak tüketilen sebzeler, diğer besinlerin de içerisinde bulunan enzim miktarını korumaya yardımcı olur. Eğer sebzeler pişirilmek istenir ise haşlama yöntemi kullanılmalıdır. Haşlama süresi oldukça kısa tutulmalıdır.

  • Yeşil Yapraklı Bitkiler

Yeşil yapraklı bitkiler arasında ıspanak, marul, yeşil soğan, semizotu, maydanoz, dere otu ve taze nane gibi bitkiler sayılabilir. Bu bitkiler içerisinde yüksel miktarda magnezyum ve kalsiyum bulundurur. Ayrıca içerisinde bulunan yüksek oranda antioksidanlar ile vücudu zararlı hücrelere karşı korumaya yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendiren besinler en önemli besinler arasında yer alırlar.

  • Süt ve Süt Ürünleri

İçerisinde bulundurduğu yüksek miktarda kalsiyum ile bağışıklık sistemini güçlendirir. Doğal olarak alınması tercih edilmelidir. Süt, peynir, yoğurt ve kaymak tüketimi düzenli olarak sağlanmalıdır.

  • Balık Tüketimi

Balık içerisinde bulundurduğu vitaminler ile insan vücudunu hastalıklara karşı korur. Vücut direncini arttıran besinler arasında önemli sırada yer alır. Bütün besinler belirli bir oran içerisinde ve düzenli olarak tüketilmelidir. Herhangi birisinin fazla tüketilmesi bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olur.

Güneş Işığı

Güneş ışığı vücudun ihtiyacı olan D vitamini almaya yardımcı olur. Güneş ışığının dik olarak gelmediği saatler içerisinde yürüyüş yapılmalıdır. Güneş ışınlarının dik olduğu saatler cilt için tehlike oluşturabilir.
Güneş ışığı kişiyi kolon kanserine karşı korur. İçerisinde bulunan vitaminleri kişiye vererek birçok kanser hücresinin yok olmasına neden olur. Gün içerisinde 2 saat güneş ışığı almak vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir.

Egzersiz Yapmak

Çeşitli egzersizler ile vücuttaki anti kanser hücreleri uyandırılabilir. Düzenli egzersiz ile sağlıklı bir bağışıklık sistemi elde edilecektir. Egzersiz sayesinde kişi, doğru nefes almayı ve duruşu öğrenir. Doğru nefes almak kişinin ciğerlerini rahatlatır ve sağlıklı bir nefesi getirir.

Radyasyondan Korunmak

Telefon, televizyon ve bilgisayar gibi cihazlar oldukça fazla radyasyon içerirler. Radyasyon kişideki kanser hücrelerini tetikler ve kanser riskini arttırır. AVM’lerde bulunan güvenlik alanları içerisinde geçerken dahi kişi radyasyona maruz kalabilir. Kişi, teknolojik cihazlar ile belirli bir oranda zaman geçirmelidir. Röntgen ve ultrason gibi kontrol cihazlarına gerekli olmadığı sürece girilmemelidir. Sürekli olarak bu cihazlara girmek bağışıklık sistemini azaltır.
 
 
 

Bizi Buralardan Takip Ediniz

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ